O stříbrných dodávkách s anténkami

14. 11. 2012 15:49:18
Snad všichni je z náme z filmů. Dodávky bílé či stříbrné barvy, dřív byly s anténkami, ovšem vývoj šel kupředu, takže anténky už ani nejsou vidět. Když jsou v nějakém filmu, jedná se o detektivku či thriller plný sledování, honiček aut, střelby...

Jenže. Nejen v takových situacích se s nimi dá setkat. Kolem naší rodiny se začali ochomítat....už ani nevím, v kterém to bylo roce. Jestli hned 2004 nebo až déle. Je možné, že tam byly i dřív, ale nevšimli jsme si jich. Třeba byla jen občas nějaká dodávka, nic víc. A ani moc nerušila. Ale když si najednou začnete všímat, že pokud někam vyjedete autem, téměř pokaždé se dříve či později za vámi nebo proti vám objeví auto s ústeckou značkou, zbystříte. Zdá se vám to normální, že vidíte kolem sebe auta s ústeckou značkou? Mne ne, pokud žiji v Královéhradeckém kraji. Docela daleko. Kdyby to bylo jedno auto, mávnete nad tím rukou. Prostě někdo, kdo bydlí v okolí, koupil auto třeba v Děčíně. Když ale to auto vidíte pořád kolem sebe, tak zbystříte. A třeba zjistíte, že těch aut je najednou několik. A že je kupodivu často potkáváte v protisměru ve stejném místě. Hlavně tehdy, pokud odjíždí celá rodina a dům zůstává prázdný.

Takže zpozorníte a začnete si ty značky psát. Tím se potvrdí, že je to nějaká divná náhoda, ta ústecká auta kolem vás, na pravidelných místech, s různými značkami. A máte třeba i to štěstí, že máte známého, který by mohl zjistit, komu ta auta patří. A který se vám nabídne, že pomůže. A ejhle. Ono to není zase tak snadné. Protože najednou se změnil systém a ta osoba, která dříve mohla značky zjistit, k tomu najednou nemá oprávnění. Nemá, nebo ví, komu ta auta patří, ale raději neřekne?

Takže žijete zpočátku ve strachu, protože to není normální. Jenže plynou měsíce, situace se nemění (nebo ta auta na chvíli téměř zmizí, ale pak se najednou zase objeví, například po telefonátu, během něhož jste řešili určité věci) a vy si na to zvyknete. Asi jen chtějí vědět, co děláte, kdy necháváte dům opuštěný, kam, s kým a za kým jezdíte. Ublížit vám snad nechtějí, mohli to udělat už dávno. Dokonce vám jich je někdy i líto, protože vy víte, že nic nevíte, jenže to oni nevědí. Myslí si, že něco víte. Vy se snažíte přijít na to, co byste měli vědět, co je tak zajímá. Naučíte se detailně prohledávat internet a dávat do souvislosti věci, a hlavně osoby, které třeba vůbec neznáte. Nevíte, PROČ zkoumáte právě tohle, ale pokračujete v tom. Kdo ví. Pak se třeba k něčemu přiblížíte. A auta se najednou znovu objeví, telefony začnou opět fungovat špatně. V ten okamžik zpozorníte, protože víte, že se přibližujete. Jenže samozřejmě nezkoumáte jen jednu věc, ale několik najednou. A nevíte, která je ta, díky níž zbystřili.

Dodnes nevíme, proč to všechno. Ale během těch let jsme přišli na spoustu věcí. Na tunelování masných společností, ale nejen těch. Na advokáta, který je čirou náhodou ve spoustě tunelovaných společností. Jak jsou tyto společnosti, ač na jižní Moravě, nakonec napojeny na ústeckého soudce Berku...na prapodivné ochranky....na mafii... My na to přišli už dávno, úřady teprve začínají...

Autor: Klára Žejdlová | středa 14.11.2012 15:49 | karma článku: 12.38 | přečteno: 1106x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Osobní

Vlastimil Fürst

Udělej krok víry

Prvního dne po sobotě, za časného jitra, přišly k hrobu s vonnými mastmi, které připravily. Nalezly však kámen od hrobu odvalený. (Lukáš 24,1+2)

15.12.2018 v 21:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 7 | Diskuse

Vlasta Fišrová

Pocta mým spřízněným duším

Díky spřízněným duším si dovedu lépe uvědomovat sebe samou. Své vlastní božství. A šířit lásku. Lásku, která prostupuje vše. Hladí, boří bariéry, uzdravuje. Jak je třeba. Je to tak mocná síla...poslyšte příběh ze života.

15.12.2018 v 11:51 | Karma článku: 5.92 | Přečteno: 154 | Diskuse

Adam Chadima

Jak a proč jsem napsal Step 1 USMLE (nostrifikační zkoušku nutnou pro práci lékaře v USA)

Následující text je určen především (ale nejen) pro studenty a lékaře, kteří se rozhodnou tento test také absolvovat, přičemž může zároveň posloužit jako návod či inspirace, jak postupovat v přípravě a na co je potřeba se zaměřit.

15.12.2018 v 0:14 | Karma článku: 17.54 | Přečteno: 547 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Respekt k přikázání

Byl pátek a začínala sobota. Ženy, které šly s Ježíšem z Galileje, šly za ním; viděly hrob i to, jak bylo tělo pochováno. Potom se vrátily, aby připravily vonné masti a oleje. Ale v sobotu zachovaly podle přikázání sváteční klid.

14.12.2018 v 21:31 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 142 | Diskuse

Anna Novacek

To si Bertík nezasloužil

Po mnoha letech jsem se rozhodla prodat své milované staré autíčko. Kdybych tušila, jaké problémy mě kvůli pár tisícovkám čekají, raději bych v něm jezdila do doby, než se úplně rozpadne.

14.12.2018 v 13:20 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 759 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1043
Tlumočnice a překladatelka, ale také korálkářka, kreativec a milovnice Itálie a italské kuchyně.

Najdete na iDNES.cz